Čaga proti rakovine

29.02.2012 10:43

ČAJ Z ČAGY A RAKOVINA

  V ruskej ľudovej medicíne sa čaj z huby čaga už po stáročia využíva na podporu imunitného systému, liečenie žalúdočných a črevných ťažkostí, problémoch s pečeňou a so srdcom a na všetky druhy rakoviny (rakovina prsníka, rakovina pečene, rakovina maternice,...

Čaga proti rakovine

 

 

Liečivé huby majú dlhú históriu svojho použitia na podporu imunity, pôsobia proti rakovine, a celkovo posilňujú ľudský organizmus. V ľudovom liečiteľstve, a to najmä na Sibíri, kde tieto brezové huby rastú vo veľkom množstve, je Čaga už dlho považovaná za liek proti rakovine.  

 

V Rusku sa čaga používa ako liek schválený na liečbu rakoviny prsníka, krčka maternice, žalúdka a pľúc od roku 1955.

Lekárska štúdia z roku 1998 ukázala, že čaga skutočne spomaľuje rast rakovinových buniek krčka maternice v laboratórnych podmienkach. Ďalšie štúdie z roku 1995 uvádzajú, že betulín obsiahnutý v čage spomaľuje rast melanómových buniek v laboratórnych podmienkach a tieto bunky ničí. 

 
Čaga zabraňuje možnosti tvorby metastáz a posilňuje imunitný systém.

 

Chráni telo proti rakovine niekoľkými spôsobmi:

  • ničením voľných radikálov spôsobujúcich rakovinu
  • posilňovaním telesného imunitného systému, takže imunitný systém je schopný zničiť zmutované bunky, než sa stanú rakovinovými
  • obmedzením schopností rakovinových buniek „nalepiť sa“ na ďalšie orgány a žľazy a vytvárať tak metastázy.

Rakovinové bunky sa často odtrhnú od nádoru a šíria sa telom prostredníctvom lymfatického systému. V procese zvanom metastázovanie vytvárajú nové nádory tým, že sa viažu na iné tkanivá. Čaga redukuje aktivitu týchto molekúl a zabraňujú tak prichyteniu rakovinových buniek ku zdravému tkanivu.

 


 

Čaga proti rakovine

V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.

© 2012 Všetky práva vyhradené.

Tvorba webu zdarmaWebnode